Vi är 

Socialdemokraterna

i Botkyrka

Partiexpeditionen

Socialdemokraterna i Botkyrka
Nedergårdsvägen 24, 147 40 Tumba
info@botkyrka.sap.se

Lucas Nykvist, ombudsman
lucas.nykvist@socialdemokraterna.se
070-291 11 89

Styrelsen

Serkan Köse, ordförande
serkan.kose@riksdagen.se
073-984 84 34

Inger Ros, vice ordförande
inger.ros@tumba.hjart-lung.se
073-914 51 24

Bo Johannson, kassör
47651johansson@telia.com
073-920 06 77

Robert Rasmussen, studieorganisatör
robert.rasmus@outlook.com
070-483 80 23

Selda Elcim, facklig ledare
scesd@salem.se
070-233 87 52

Youbert Aziz, ledamot
youbi.a@gmail.com
070-888 03 33

Lena Ingren, seniorutskottets ordförande
lena.ingren@comhem.se
070-975 62 66

Ebba Östlin, ledamot
ebba.ostlin@botkyrka.se

Yasemin Ergül, ledamot
yasemin.E@hotmail.se
073-566 43 26

Nina Lehtola, ersättare
dantey2002@hotmail.com
070-456 92 85

Tomas Vakili, ersättare
thomas@vakili.net
070-438 34 26

Mischa Vratonijc,ersättare
mitcha985@gmail.com
070-435 17 38

Tomas Bergqvist, ersättare
tomas_bergqvist@me.com
070-604 52 66

Kimiya Espahbodi, ersättare
kimiya97@hotmail.com
0762343878

S-kansliet i kommunhuset

S-kansliet, Botkyrka kommun
Munkhättevägen 25, 147 85 Tumba

Nadina Rosengren, stabschef
nadina.rosengren@botkyrka.se
070-187 08 80

Linnea Stevander, politisk sekreterare
linnea.stevander@botkyrka.se
070-180 56 88

Föreningar

Alby S-förening

Stefan Eriksson
stefan.eriksson@alfalaval.com

Fittja S-förening

Adnan Issa
abo_albanat_4_ever@hotmail.com
073-984 24 68

Norsborg S-förening

Nina Lehtola
dantey2002@hotmail.com
070-456 92 85

Tullinge S-förening

Tobias Ginman
tobiasginman@hotmail.com
073-996 27 85

Tumba S-förening

Eva Wedberg
eva.wedberg@botkyrka.se
076-115 00 47

SSU Botkyrka

Linnea Engqvist
linnea.engqvist@gmail.com
072-323 24 16

S-Kvinnor Botkyrka

Leyla Öztürk
student_stockholm@hotmail.com
076-234 68 72

Tro och solidaritet i Botkyrka

Olle Westberg
olle.westberg@folkbildning.net
070-816 41 45